15 Ağustos 2018 Çarşamba

Motorlu Taşıtlar Uygulama ve Araştırma Merkezi Fransa Yolcusu

28 Ocak 2013 Pazartesi 08:00 tarihinde eklendi | 2112 defa okundu
Prof. Dr. AKÇAY ve beraberindeki heyet Fransa, İsviçre ve Almanya'da temaslarda bulunacak.

Türkiye'de motor ve motorlu taşıt teknolojileri alanında çalışan veya çalışmak isteyen araştırmacıları desteklemek amacıyla ilk kez Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde kurulan Motorlu Taşıtlar Uygulama ve Araştırma Merkezi üyeleri yürüttükleri “İnovasyon” projesi kapsamında 01-05 Şubat 2013 tarihleri arasında Fransa’da inceleme ve çalışma ziyaretlerinde bulunacak.

Merkez Müdürü Prof. Dr. İsmail Hakkı Akçay gerçekleştirilecek ziyaret hakkında bilgi vererek “Yeni nesil otomotiv teknolojileri ve inovasyon içerikli proje kapsamında gerçekleşecek ziyaret, deneyim kazandırmasının yanı sıra 1929 yılında Türkiye’de başlayan otomotiv üretim serüveninin yatırım girişimleri için de teşvik edici olacak.” dedi.

Proje Koordinatörü İsmail Çevikbaş ise merkez bünyesinde bulunan mühendislik – imalat bölümlerinin doğrudan uygulama alanı olması nedeniyle yerli otomobil üretimi için AR – GE çalışmaları yapabilecek kapasitede olduklarını söyledi.

Fransız otomotiv devi Renault Üretim Tesisleri’nde çalışma ve inceleme ziyaretinde bulunacak olan heyet ayrıca Lyon’daki Otomobil Müzesi’nde otomotiv sektörüne tarihsel perspektif ile bir bakış açısı geliştirecek.

Motorlu Taşıtlar Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye'nin otomotiv alanında teknolojik ve ekonomik dışa bağımlılığını ortadan kaldırmayı, özgün teknolojileri sürekli geliştiren, bilimsel ve teknolojik çalışmaları destekleyen ulusal bir uzmanlık merkezi olmayı, en yeni teknolojiyi oluşturabilecek özelliklerde nitelikli mühendisler yetiştirmeyi ve bilimsel çalışmalar için teşvik ederek gerekli olan imkanları sağlamayı amaçlıyor.

DUYURULAR

AKADEMİK PERSONEL

İDARİ PERSONEL